Menu

Leki dyskretnie obecne
w mediach społecznościowych

Apteki internetowe i leki na receptę

Reklamy nie mogą promować sprzedaży lekarstw dostępnych na receptę. Reklamy promujące apteki internetowe są zabronione. Wyjątek stanowią certyfikowane apteki, które mogą być dopuszczone po wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia firmy Facebook.

Suplementy diety i suplementy ziołowe

Reklamy promujące suplementy diety i suplementy zlotowe są zasadniczo dozwolone, pod warunkiem że nie promują produktów zawierających sterydy anaboliczne, chitozan, żywokost, DHEA (dehydroepiandrosteron), efedrynę, ludzkie hormony wzrostu, melatoninę i inne substancje uznane przez firmę Facebook za niebezpieczne lub budzące wątpliwości.

Zdrowie i fitness

Obraz

Reklamy nie mogą zawierać obrazów typu „przed i po”, przedstawiających nieoczekiwane lub nieprawdopodobne efekty. Reklamy nie mogą przedstawiać stanu zdrowia / masy ciała jako doskonałego lub skrajnie niepożądanego (np. nie można użyć zdjęcia osoby mierzącej się w pasie lub obrazu skupionego wyłącznie na wyglądzie brzucha).

Język

W reklamach nie można zwracać uwagi na widoczne niedoskonałości poprzez sformułowania, takie jak „Masz nadwagę?” lub „Łysiejesz?”. Tekst musi przedstawiać realistyczne i zgodne z prawdą informacje dotyczące stanu zdrowia w neutralny lub pozytywny sposób (np. „Bezpieczny i skuteczny sposób na zrzucenie wagi” lub „Najlepszy produkt na porost włosów”).

  • Dopuszczalne: „Zdrowe odchudzanie”.
  • Niedopuszczalne: „Schudnij 10 kg w 20 dni” lub „Czujesz się grubo?” „Chcesz schudnąć?”.
    (Takie treści są niedopuszczalne, ponieważ zachęcają do utraty zbyt dużej wagi w zbyt krótkim czasie oraz sugerują, że ktoś ma konkretną budowę ciała).

Targetowanie

Reklamy produktów z dziedziny zdrowie / fitness można kierować do osób, które ukończyły co najmniej 18 lat.


Najbardziej angażujące strony w kategorii zdrowie

MiejsceNazwa stronyLiczba zaangażowanych
1 Wiem, co jem 67 810
2 Czego pragną kobiety 29 382
3 Dbaj o włosy 16 233
4 Fabryka siły 13 027
5 Seks to zdrowie 10 165
6 Tree Nutrition 9 454
7 Dbam o siebie 8 975
8 Activelab 7 795
9 Wychowaj małego Profesora 6 504
10 Moja nowa figura 6 043

Czytaj dalej

123